Co dziś w Twoim mieście?

Andrzej Andrychowski

trojmiasto

Dnia 27 lutego 1959 roku w Warszawie urodził się Andrzej Andrychowski.

FOTOGRAFIA od 1978
9.2018 Rozpoczyna współpracę z Galerią Next w Bydgoszczy, gdzie na aukcjach sprzedaje swoje prace
Pojawia się na aukcjach organizowanych przez galerie: XANADU, PRAGALERIA, PROJEKT 101, REMPEX, JAGIELLOŃSKA 1, Artbidy i wielu innych
07.2017 Rozpoczęcie współpracy z Galerią WallArtNow,
06.2013 Rozpoczęcie współpracy z Galerią Saatchi Art z siedzibą w Los Angeles,
03.2013 Rozpoczęcie współpracy z Galerią 4beauty,
08.2010 Rozpoczęcie współpracy z Galerią RR z Edmonton w Kanadzie,
05.2009 Rozpoczęcie współpracy z Galerią Di Foto,
12.02.2009 - nadal Polską Agencją Informacyjną "INTERPRESS"
1987/1997 Architektura miesięcznik zamieszczał zdjęcia w Sztandarze Młodych.
1981 - 1982 Pałac Młodzieży w Warszawie – pracownia fotograficzne prowadząc zajęcia z młodzieżą.
1982 VIII Fotograficznych Spotkań Młodych. – komisarz
Aktywnie uczestniczył w działaniach klubu fotograficznego 6x6, z którego wyrosło wielu profesjonalnych fotografików obecnie członków ZPAF.
Podsumowaniem tamtego okresu twórczości były wystawy indywidualne organizowane przez Łódzkie BWA:
- Fotografia ; portrety i reportaże; 15.03-19.04 1988 r.
- Architektura w fotografii; 14.02-3.03 1989 r.
- Akt kobiecy; 4.09-9.10 1989 r.

WYSTAWY I KONKURSY
październik 2023
- zaproszony do prezentacji indywidualnej wystawy cyklu „w beżach i błękitach” podczas trwania Międzynarodowego Festiwalu Fotograficznego w Bielsku Białej,

październik 2010
- KDK w Konstancinie, wystawa zbiorowa pt. "PORTRET"
- wielkoformatowa prezentacja portretów Le Parvis De La Defense , Paris

wrzesień 2010
- II miejsce w konkursie pt. "Kapliczka mojego dzieciństwa. Kapliczka na mojej drodze"

maj 2010
- zagłębie Artystyczne LOFT 44 Warszawa, udział w wystawie pt. Rosław Szaybo i jego Udacznicy

luty 2010
- Galeria OBOK Warszawa; autorska wystawa p.t. "Foto Obrazy"

październik/listopad 2009
- zbiorowa wystawa w KDK Konstancin pt. Nocne impresje

8-27 września 2009
- udział w wystawie zbiorowej "Wizje księżycowe, motywy lunarne" w Galerii Nieformalnej w Warszawie

5-27 września 2009
- udział w miedzynarodowej wystawie z okazji 40 rocznicy misji "Apollo 11" ZIEMIANIE NA KSIĘŻYCU w Galerii InfoQultura

wrzesień 2009
- udział w miedzynarodowej wystawie z okazji 40 rocznicy misji "Apollo 11" ZIEMIANIE NA KSIĘŻYCU w Galerii InfoQultura
- udział w wystawie zbiorowej "Wizje księżycowe, motywy lunarne" w Galerii Nieformalnej w Warszawie

sierpień 2009
- wystawa indywidualna "W poszukiwaniu światla - antycienie" - Warszawa w Galerii "OBOK" ZPAF
- Piła wystawa zbiorowa "Uczniowie i studenci Profesora Rosława Szaybo prezentują"

czerwiec 2009
- wystawa zbiorowa w Konstancinie pt. "Świat z bliska"
- udział w dorocznej zbiorowej wystawie absolwentów Związku Polskich Artystów Fotografików
- wyróżnienie Prezydenta Miasta w konkursie Fototeka Płocka 09 pt. „ Zaczarowany Płock”

maj 2009
- rozpoczyna współpracę z galerią "CAMERA DI FOTO"
- Nocy Muzeów prezentuje swoje prace w ramach akcji "fotoAKTywacje" organizowanej prze okręg warszawski ZPAF

luty 2009
- wystawa zbiorowa pt. "Abstract" w Voorburg w Holandii
- wystawa indywidualna pt. "Ursa - czysta forma" w Konstancinie

listopad 2008
- wystawa indywidualna "Inspiracje architekturą"
- publikacja zdjęć w miesięczniku p.t. "Fofografia Cyfrowa" oraz "FOTO"

październik 2008
- wystawiał serię zdjęć pt. Nieoczywista Fotografia Architektury w Cafe Magiel
- uczestniczył w zbiorowej wystawie Konstancińskiego Klubu Fotograficznego f8 pt. Reportaż
- rozpoczął zajęcia na roku warsztatowym Studium Fotografii ZPAF

wrzesień 2008
- eksponował swoje zdjęcia pt. Oczami miasta w Cafe ALTERNATYWA w Warszawie
- uczestniczył zespołowej pokonkursowej wystawie Kreatywni w Blue City.

sierpień 2008
- zostaje zaproszony przez galerię SD w Wilanowie do wystawienia swoich prac na zbiorowej wystawie Wilanów oczami artystów
- pomyślnie przeszedł kwalifikacje do Studium Fotografii prowadzonym przez ZPAF

maj 2008
- otrzymał dyplom w konkursie fotograficznym pt.Home Sweet Home

październik 2007
- został laureatem konkursu organizowanego przez Akademię Fotografii pt. Mój jest ten kawałek Warszawy zdobywając jako nagrodę kurs fotografii cyfrowej

EDUKACJA
2009.06 dyplom z wyróżnieniem ukończenia roku warsztatowego Studium Fotografii ZPAF
2008.11 dyplom warsztatów z Ryszardem Horowitz'em
2008.04 kurs dla fotografów organizowany Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej Warszawskiej – uprawnienia do fotografowania podczas liturgii
2007.11 dyplom ukończenia kursu Fotografii Cyfrowej
1984.05 Wydział Organizacji i Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim.