Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wernisaż wystawy „ANIELSKIE PIELGRZYMOWANIE” – prezentującej batiki powstałe w Pracowni Batiku w Olsztynie, prowadzonej przez dr Iwonę Bolińską-Walendzik.
Autorami prezentowanych prac są:
• Iwona Bolińska-Walendzik
• Krystyna Bylczyńska
• Dorota Czaplicka
• Katarzyna Chrunyk
• Krystyna Kurgan
• Danuta Michałowicz
• Elżbieta Suchowiecka
• Marzena Żelechowska
Batiki powstały w ciągu ostatnich trzech lat działalności pracowni, która funkcjonuje nieprzerwanie od 2006 roku. Wystawa w Mrągowie inauguruje rok jubileuszowy – 20-lecie istnienia Pracowni batiku, co czyni to wydarzenie jeszcze bardziej symbolicznym.
Ekspozycja składa się z dwóch cykli:
„Anioły” – cyklu prezentowanego wcześniej m.in. w Aniołowie, na licznych wystawach w regionie, w Polsce oraz na Węgrzech
„Pielgrzymowanie” – cyklu, który swoją wystawienniczą premierę miał latem 2025 roku w Kamienicy Naujacka w Olsztynie – miejscu codziennej pracy twórczyń
„Anielskie pielgrzymowanie” to opowieść o duchowej wędrówce, poszukiwaniu sensu istnienia i wewnętrznego światła. To świat symboli, ciszy i refleksji, w którym anioły stają się przewodnikami na drodze życia. Oby takich dobrych przewodników nigdy nam nie brakowa
Wystawa będzie dostępna w Galerii do 8 marca.
Zapraszamy do wspólnego przeżywania tej niezwykłej, pełnej duchowości i piękna podróży
/Materiał prasowy ogranizatora./
