Serdecznie zapraszamy na otwartą obronę oraz wernisaż wystawy dyplomowej Katarzyny Mazur z Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku.
Otwarta obrona: godz. 11:00
Wernisaż: godz. 17:00
Dyplom: „Belzebubu”
Promotor: prof. dr hab. Jarosław Bauć
Aneks: „Takie krzesła wyklejone kaflami”
Promotor: prof. dr hab. Jacek Zdybel
W cyklu obrazów „Belzebubu” koncentruję się na relacji między człowiekiem, a figurą cienia inspirowaną koncepcją C. G. Junga. Motyw gargulca staje się symbolem cienia. W obu elementach widzę podobną ambiwalentną naturę. Interesuje mnie napięcie między tym co widzialne i ukryte, świadome i nieświadome. Cień nie funkcjonuje tu jako brak, lecz jako aktywny element współtworzący całość przedstawienia.
/Katarzyna Mazur/
/Materiał prasowy ogranizatora./
