Nie zabierajcie dresów – wystarczy kartka i coś do rysowania. Przed Wami kolejna odsłona Gimnastyki rysunkowej.
Ewa Głowacka – Projektantka graficzna, absolwentka wrocławskiej ASP i Historii Sztuki na UWr. Projektuje głównie dla placówek kultury, NGOsów i niezależnych inicjatyw kulturalnych. Jest entuzjastką działań D.I.Y i zinów, na przestrzeni lat angażowała się w działania różnych grup oddolnych. Inspiruje ją przypadek, błąd i niepozorna codzienność, a w swojej praktyce projektowej łączy różne techniki analogowe i cyfrowe.
Gimnastyka rysunkowa to kreatywny trening, ale bez napinki i rywalizacji.
Raz w miesiącu spotykamy się w Recepcji, by we wspólnej przestrzeni wykonać kilka rysunkowych ćwiczeń zaproponowanych przez lokalnego artystę lub artystkę.
Zadania mogą być śmieszne, straszne lub zupełnie absurdalne. Z pewnością uruchomią sieć skojarzeń i przybliżą kilka nowych technik czy perspektyw związanych z tą wszechstronną dyscypliną, jaką jest rysunek.
Podstawowe materiały, takie jak kartki, ołówki, pisaki czy kredki będą dostępne na miejscu, ale jeżeli macie swoje ulubione, sprawdzone narzędzia – weźcie je ze sobą!
Organizatorem wydarzenia jest Wrocławski Instytut Kultury: miejska instytucja nowego typu; wspierająca niszowe, niekomercyjne inicjatywy; badająca sektor kultury i rozwijająca kompetencje jego twórców i twórczyń; tworząca sieci współpracy; organizująca nieszablonowe wydarzenia kulturalne.
