Co dziś w Twoim mieście?

To wydarzenie zakończyło się dnia 20/02/2026 Strona jest dostępna w celach archiwalnych.

Królewnę myszka zjadła – Kasia Banasiak

Informacje o wydarzeniu

Data:
Godzina: 18:30
Dodaj do kalendarza

Zapraszamy na pierwszy wernisaż w Galerii Nowy Pafawag!

„Królewnę myszka zjadła” to wystawa o tym, jak rodzą się opowieści, jak pękają i jak mogą zostać opowiedziane na nowo.

Kuratorem wystawy jest Jan Kowalski.

Wystawa „Królewnę myszka zjadła” Kasi Banasiak to refleksyjna opowieść, w której dziecięca kołysanka Był sobie król staje się punktem wyjścia do rozmowy o baśni, dziewczęcości i przemianie.

W pracach artystki motyw kołysanki splata się z malarskimi inspiracjami – od średniowiecznych miniatur po osobiste symbole – tworząc wielowarstwowy język wizualny i prywatną mitologię.

Kasia Banasiak – ur. 2000 w Lublinie malarka, rzeźbiarka, scenografka i animatorka kultury, współtwórczyni galerii Serwis. Absolwentka Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, obecnie studentka Scenografii. Współzałożycielka wrocławskiej galerii i pracowni Serwis, laureatka stypendium MKiDN. Uczestniczka wystaw krajowych i międzynarodowych, w tym 46. i 47. Biennale Malarstwa Bielska Jesień, OP_YOUNG 2025 oraz Biennale Sztuki Mediów 2025.

Zapraszamy już 20 lutego o 18:30 – spotkajmy się na inauguracji – to wyjątkowy moment w historii Galerii Nowy Pafawag!

/Materiał prasowy ogranizatora./

Lokalizacja