Zapraszamy serdecznie na wystawę fotograficzną”odgórnie” . Artystka przedstawi zdjęcia z wyprawy do Pakistanu, w góry Karakorum. Po otwarciu wystawy odbędzie sie prezentacja i opowieść o tym niezwykłym miejscu… o radości, trudnościach wędrówki po lodowcu.
Monika Tarsa – magister sztuki, absolwentka edukacji artystycznej z zakresu sztuk plastycznych Instytutu Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Od 2000 roku pracuje jako nauczyciel – wykładowca w zakresie malarstwa, rysunku, projektowania, reklamy, kompozycji, historii i teorii sztuki i oraz estetyki. Od 1997 roku członek Gorlickiego Środowiska Plastycznego. Jej prace prezentowane na wystawach indywidulanych i zbiorowych (min.: Kraków, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło, Lądek, Bardejov. Wyróżniona za zestaw prac fotograficznych na XIX Dorocznym Przeglądzie Twórczości Gorlickiego Środowiska Plastycznego. Autorka publikacji autorskich tekstów w kwartalniku Estetyka i krytyka Uniwersytetu Jagiellońskiego, min.: „Czas – pamięć – fotografia. Próba fenomenologicznej refleksji nad fotografią” oraz „Rzecz o malarstwie Wacława Taranczewskiego”. W swojej twórczości zajmuje się malarstwem, kolażem, fotografią poszukując sposobu na prezentacji struktury koloru i faktury. Od 2022 r. wpis do Indeksu artystów Galerii Sztuki „Dwór Karwacjanów” w Gorlicach.
/Materiał prasowy ogranizatora./
