Sztuka, która daje głos tym, których rzadko się słucha.
9 lutego odbędzie się pokaz na żywo, podczas którego nasi wspaniali artyści, wraz z udziałem muzyków, zaprezentują kilka przepięknych utworów poetyckich, a wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa niezwykłych prac Anety Kosin i Kamili Kansy.
Tworzymy 4 unikalne, crossmedialne storyarty – oryginalne dzieła sztuki, w których spotykają się teatr, animacja, muzyka i grafika. W projekt zaangażowani są aktorzy Teatru EXIT, którzy zaprezentują utwory pacjentów szpitala psychiatrycznego – pełne wspomnień, refleksji, ale też zapisujące ich aktualne stany psychiczne. Rezyseria Maciej Sikorski, animacje – Olgierd Chmielewski, muzyka Adam Szewczyk, wystąpią aktorzy Teatru EXIT.
To ambitne i poruszające wyzwanie artystyczne. W wizualizacjach wykorzystamy prace Kamili Kansy (Laura Makabresku) – artystki znanej z niezwykłej wrażliwości i poetyckiego obrazu, a każdy storyart zostanie uzupełniony oryginalną grafiką Anety Kosin, autorki wielu naszych plakatów, które zawsze trafiają w samo sedno tematyki naszych projektów.
Całość zostanie ucyfrowiona i wzbogacona o rozmowy z autorami tekstów, co nada projektowi głęboki, realny wymiar społeczny. Prace będą udostępnione w przestrzeni wirtualnej – jako zapowiedź drugiej części projektu: spektaklu „Głosy z Houston”, w nowej odsłonie!
9 lutego zapraszamy zatem na wernisaż, który okrasimy wierszami i piosenkami dwóch wspaniałych artystek. To kolejna odsłona promocji twórczości ludzi „z drugiej stronie dnia”.
Pokaz, koncert i wernisaż: 9.02.2026, godz. 13.30
Wstęp wolny
Uroczysta premiera spektaklu „Głosy z Houston”, odbędzie się 12 lutego.
Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (Inwestycja A2.5.1 Program wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju)
