Co dziś w Twoim mieście?

To wydarzenie zakończyło się dnia 22/03/2026 Strona jest dostępna w celach archiwalnych.

Sztuka przejścia ’25 – Najlepsze dyplomy ASP Wrocław

Informacje o wydarzeniu

Data:
Godzina: 19:00
Dodaj do kalendarza

Zapraszamy na wernisaż i uroczyste ogłoszenie wyników konkursu – 20 lutego o godz. 19:00 w BWA Wrocław Główny.

Wystawa konkursowa „Sztuka przejścia ’25 – Najlepsze dyplomy ASP” to przekrojowa prezentacja prac dyplomowych, powstałych w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i obronionych w 2025 roku, na kierunkach: Malarstwo, Rzeźba, Grafika, Sztuka Mediów, Mediacja Sztuki, Architektura Wnętrz, Wzornictwo, Scenografia, Sztuka i Wzornictwo Ceramiki, Sztuka i Wzornictwo Szkła, a także Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki w zakresie Ceramiki i Szkła.

Ekspozycja odzwierciedla różnorodność podejmowanych zagadnień twórczych i projektowych, rozmaitość tematów i technik, stanowi zarazem przegląd postaw artystycznych – od sięgania do rozwiązań tradycyjnych po eksperymenty na styku sztuki i nowoczesnych technologii. Dla absolwentek i absolwentów wrocławskiej akademii „Sztuka przejścia ’25” to symboliczne pożegnanie z uczelnią, a jednocześnie wejście w świat uznanych instytucji kultury. Dla publiczności wystawa jest szansą na poznanie talentów, które już niedługo mogą kształtować polską i międzynarodową scenę artystyczną.

W tym roku po raz drugi poznamy Najlepszy Dyplom Okiem BWA Wrocław.

Uczestnicy i uczestniczki:

Julia Ciułek – Szkło

Marcin Derda – Rzeźba

Justyna Kaźmierska – Wzornictwo

Kacper Łyszczarz – Scenografia

Lena Majsiak – Ceramika

Zuzanna Pelc – Grafika

Maciej Proćków – Sztuka Mediów

Wojciech Skibicki – Mediacja Sztuki

Weronika Sobczyk – Konserwacja

Monika Walczak – Malarstwo

Tomasz Ziółkowski – Architektura Wnętrz

/Materiał prasowy ogranizatora./

Lokalizacja