Zapraszamy na wernisaż i uroczyste ogłoszenie wyników konkursu – 20 lutego o godz. 19:00 w BWA Wrocław Główny.
Wystawa konkursowa „Sztuka przejścia ’25 – Najlepsze dyplomy ASP” to przekrojowa prezentacja prac dyplomowych, powstałych w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i obronionych w 2025 roku, na kierunkach: Malarstwo, Rzeźba, Grafika, Sztuka Mediów, Mediacja Sztuki, Architektura Wnętrz, Wzornictwo, Scenografia, Sztuka i Wzornictwo Ceramiki, Sztuka i Wzornictwo Szkła, a także Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki w zakresie Ceramiki i Szkła.
Ekspozycja odzwierciedla różnorodność podejmowanych zagadnień twórczych i projektowych, rozmaitość tematów i technik, stanowi zarazem przegląd postaw artystycznych – od sięgania do rozwiązań tradycyjnych po eksperymenty na styku sztuki i nowoczesnych technologii. Dla absolwentek i absolwentów wrocławskiej akademii „Sztuka przejścia ’25” to symboliczne pożegnanie z uczelnią, a jednocześnie wejście w świat uznanych instytucji kultury. Dla publiczności wystawa jest szansą na poznanie talentów, które już niedługo mogą kształtować polską i międzynarodową scenę artystyczną.
W tym roku po raz drugi poznamy Najlepszy Dyplom Okiem BWA Wrocław.
Uczestnicy i uczestniczki:
Julia Ciułek – Szkło
Marcin Derda – Rzeźba
Justyna Kaźmierska – Wzornictwo
Kacper Łyszczarz – Scenografia
Lena Majsiak – Ceramika
Zuzanna Pelc – Grafika
Maciej Proćków – Sztuka Mediów
Wojciech Skibicki – Mediacja Sztuki
Weronika Sobczyk – Konserwacja
Monika Walczak – Malarstwo
Tomasz Ziółkowski – Architektura Wnętrz
/Materiał prasowy ogranizatora./
