Stowarzyszenie Fotoedukacja ma zaszczyt zaprezentować Państwu trzecią zbiorową wystawę fotografii jego członków pt. „Więzy krwi”.
Wystawa pt. „Więzy krwi” jest efektem kolejnego cyklu fotograficznych spotkań, w ramach których członkowie stowarzyszenia poprzez wspólne działanie w obrębie wybranego tematu, mieli możliwość głębszego zastanowienia się nad tym, jak postrzegają rodzinne relacje, biologiczne powiązania, własne dziedzictwo… Dwunastu fotografów różnorodnie zinterpretowało tytułowe „więzi” – niektórzy skupili się na opowieści o relacjach, które kształtują nas od pierwszych chwil życia. Inni uchwycili intymne momenty codzienności. Niektórzy skupili się na podobieństwie, a inni – na ich całkowitym braku. Każdy z fotografów, pracując nad swoją interpretacją tematu, miał okazję do ćwiczenia uważności, eksperymentowania czy też wyjścia ze strefy komfortu. Fotografie z cyklu „Więzy Krwi” z pewnością zapraszają widza do osobistej refleksji nad własnymi korzeniami i relacjami, które – choć czasem trudne – tworzą fundament naszej tożsamości.
„Więzy krwi” to trzecia zbiorowa wystawa członków Stowarzyszenia Fotoedukacja (wcześniejsze wystawy fotografii: „Niepokój” (2023-2024), „Kolorowego dnia!” (2024-2025)). Kuratorem wystawy jest Arkadiusz Ławrywianiec (Prezes Zarządu Związku Polskich Artystów Fotografików – Okręg Śląski, fotograf i fotoreporter).
W ramach wystawy swoje fotografie zaprezentują:
Małgorzata August,
Magdalena Darmoń,
Daria Delanowska,
Wiesława Gagoś,
Dariusz Krawczyk,
Mateusz Lukoszek,
Anita Nowak,
Anna Oleszko,
Łukasz Pajor,
Szymon Ropiak,
Anna Sokolińska,
Adrianna Szymanek.
/Materiał prasowy ogranizatora./
